osuszanie podposadzkowe kraków

Woda może przedostać się przez każdą szczelinę i zalać np. warstwę między posadzką a izolacją. W takiej sytuacji może dojść do powstawania grzybów, pleśni, brzydkich zapachów. Również wilgoć technologiczna powoduje, że nie dosychająca posadzka blokuje prace parkieciarskie.

OSUSZANIE PODPOSADZKOWE KRAKÓW

Chcesz mieszkać w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu? Wezwij naszą ekipę, gdy potrzebne Ci usługi z zakresu osuszania podposadzkowego! Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i właścicielami obiektów publicznych, biurowych oraz handlowo-przemysłowych! Zabezpiecz swoje posadzki dzięki profesjonalnemu osuszaniu – działamy na terenie Krakowa i okolic!

Zawilgocenie może pojawiać się w zbyt szczelnych budynkach, ale często jest efektem:

powódź

Powodzi i intensywnych dreszczów

awaria-rur

Awarii rur

zalanie-przez-sąsiada

Zalania przez sąsiada

przeciekający-dach

Przeciekającego dachu

Kiedy jest potrzebne osuszanie podposadzkowe?

Przeprowadzamy osuszanie podposadzkowe po zalaniach powodziowych i wywołanych przez uszkodzenia instalacji, podtopieniach i ulewach. Pomagamy również w osuszaniu po zawilgoceniu w wyniku podciągania wody. Zdarza się, że nagromadzenie wody pod posadzką spowodowane jest błędami instalacyjnymi i budowlanymi – osuszanie jest wtedy wskazane wraz z przeprowadzeniem głębszego remontu.

Potrzebujesz specjalisty od osuszania przestrzeni podposadzkowej? Zgłoś się do Suchego Domu! Działamy na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości!

Na czym polega?

Osuszanie podposadzkowe polega na usunięciu wilgoci ze stref izolacji, która powstała przez zalanie lub inne tego typu awarie. Są to miejsca trudno dostępne, gdzie woda nie jest w stanie samodzielnie odparować – może to potrwać nawet kilka lat, gdzie w międzyczasie dojdzie do uszkodzeń, powstania pleśni i grzybów, jak również innych organizmów szkodzących zdrowiu i konstrukcji. Ponadto wilgoć dochodzi w górę ściany, powodując uszkodzenia tynków oraz listwy. Dlatego jedynym skutecznym rozwiązaniem jest użycie dostosowanych do osuszania podposadzkowego specjalnych turbin ciśnieniowych i osuszaczy.

Gwarantujemy skuteczność i szybkość podczas pracy, jednocześnie na narażając obiektu na dodatkowe zniszczenia i prace remontowe.

Jak działamy podczas osuszania?

Korzystamy z wielu nowoczesnych technologii oraz sprzętów do osuszania podposadzkowego – turbowentylatorów i pomp ciśnieniowych, osuszaczy powietrza. Dlatego, kiedy wezwiesz naszych ekspertów możesz oczekiwać, że przed przystąpieniem do pracy przeprowadzą oni dokładne oględziny miejsca zdarzenia z wykorzystaniem m.in. kamery termowizyjnej, mierników wilgoci materiałów budowlanych. Do osuszania zalanych warstw izolacji najczęściej stosujemy osuszanie nadciśnieniowe i podciśnieniowe, ale znamy też inne metody, z których chętnie i rozważnie korzystamy. Wraz z wybraniem najlepszej techniki do osuszania posadzek, przedstawimy Ci kosztorys prac oraz ich harmonogram. W razie potrzeby przygotujemy stosowną dokumentację wraz ze zdjęciami gotową do przedstawienia ubezpieczycielowi.

Gwarantujemy:

natychmiastowa-reakcja

Natychmiastową reakcję.

wycena

Wycenę prac przed ich wykonaniem.

skuteczne-metody

Korzystanie z kilku skutecznych metod osuszania z wykorzystaniem wydajnych i ekonomicznych sprzętów.

suchy-dom

Kompleksowe osuszanie budynków po pracach budowlanych, po zalaniach, usuwanie wilgoci powstałej w skutek awarii rur.

Usługi związane z osuszaniem podposadzkowym świadczymy nie tylko dla osób prywatnych. Pracujemy też w biurach, sklepach, szybach windowych, w bibliotekach, archiwach oraz innych obiektach użyteczności publicznej. Zainteresowany? Odwiedź naszą siedzibę w Krakowie i dowiedz się więcej!

Metody osuszania

Przy osuszaniu podposadzkowym korzystamy ze sprawdzonych i skutecznych metod. Jedną z nich jest podciśnieniowa, która polega na odsysaniu wody z wilgocią z warstwy izolacyjnej. Wprowadza się suche powietrze szczeliną dylatacyjną, która znajduje się między ścianą a posadzką. Następnie powietrze staje się wilgotne, aby zostało odsysane z resztkami wody przez otwory, które uprzednio zostały wykonane w posadzce.

Metoda podciśnieniowa z kolei działa w sposób odwrotny. Suche powietrze wprowadzane jest przez otwory w posadzce, które staje się wilgotne, po czym przenosi się do dylatacji, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do osuszanego pomieszczenia. Dochodzi do równomiernego osuszaniu nie tylko warstw izolacji, posadzek, ale i ścian, zarówno w dopiero budowanych obiektach, jak i mieszkaniach po awariach.

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów osuszania skutków zalania podposadzkowego sięgamy po nowoczesne techniki, jak podczerwień i wentylatory. W dopiero powstających obiektach dbamy o suchość izolacji oraz przegród za pomocą pomp ciśnieniowych.

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem, który dobieramy do skali problemu i miejsca jego występowania. Powierzając nam osuszanie posadzek, możesz być pewien, że odzyskasz przyjemny mikroklimat w swoich wnętrzach w możliwe najkrótszym czasie.

Dlaczego warto przeprowadzić osuszanie podposadzkowe?

Osuszanie podposadzkowe pozwala uniknąć przykrych konsekwencji gromadzenia się wody pod podłogą. Zebranie widocznej gołym okiem wody, ściągnięcie wierzchniej warstwy posadzki i osuszenie jej nie wystarczy. Podłoga składa się zawsze z kilku warstw, np. parkietu, paneli i płytek + podkładu, wylewki, folii, styropianu i betonu. Bez względu jednak na ilość warstw, woda z zalania lub wycieku spłynie na sam dół i tam pozostanie. Jeśli nie podejmie się odpowiednich działań, które wyciągną ją spod podłogi, woda będzie wychodzić latami. Żadne działanie związane z wietrzeniem czy wycieraniem posadzki, nie przyniesie żadnego rezultatu.

Osuszanie podposadzkowe – jakie ma zalety?

Osuszanie podposadzkowe po zalaniu lub wycieku, bez względu na jego rozmiar odgrywa bardzo duże znaczenie, jeśli Klient chce doprowadzić wilgotną powierzchnię do stanu sprzed szkody. Celem naszych prac jest wyprowadzenie z zalanych powierzchni wody, która w skrajnych sytuacjach może nigdy nie zostać usunięta. Pozostawienie zalanej powierzchni bez osuszenia może być przyczyną rozprzestrzeniania się wody we wszystkich kierunkach, zwiększając obszar zalania. Pozostawienie wody pod posadzką samej sobie to także przyczyna niszczenia elementów konstrukcyjnych budynku czy rozwarstwienia się tynków oraz farb. Redukcja skutków zalania powinna nastąpić jak najszybciej, aby skutecznie zahamować ten proces. Dlatego poza osuszaniem podposadzkowym wykonujemy wcześniejszą lokalizację wycieku, aby móc jeszcze skuteczniej zadziałać.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą osuszania podposadzkowego, które oferujemy w firmie Suchy Dom.

Zapraszamy!

Suchy Dom zaprasza! Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w osuszaniu posadzek, zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro w Krakowie! Działamy również na terenie okolicznych miejscowości!