ozonowanie COVID-19

Ozonowanie Kraków

team

Nieprzyjemne zapachy unoszące się w pomieszczeniach mogą mieć wiele źródeł. Często są efektem stęchlizny, która tworzy się pod wpływem wody i wilgoci. Dlatego, jeśli Twój dom został zalany przez powódź lub doszło w nim do powstania innego źródła zanieczyszczenia (obecność zwierząt, palaczy, zła wentylacja), powinien zostać poddany ozonowaniu.

Nasza firma realizuje ten proces na zlecenie osób prywatnych i firm, którym zależy na wykreowaniu przyjaznego mikroklimatu — niezbędnego w życiu oraz pracy. Korzystając z bezpiecznego środka biobójczego, jakim jest ozon, możemy przeprowadzić skuteczną dezynfekcję, w wyniku której zabijane są wirusy, zarodniki pleśni, grzyby, bakterie.

Nasze usługi oferujemy też firmom spożywczym, szkołom, aptekom, ośrodkom zdrowia i pozostałym, które są szczególnie podatne na obecność szkodliwych substancji w powietrzu.

Odzyskaj higieniczne środowisko, w którym będziesz czuł się dobrze i zdrowo. Działamy na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości!

Czym jest ozonowanie?

Ozon należy do jednych z najpotężniejszych utleniaczy na świecie, dlatego jest doskonałym środkiem w zwalczaniu bakterii i wirusów, jak również usuwaniu brzydkich zapachów. Wchodząc w reakcję z innymi cząsteczkami rozbija ich strukturę. Dzięki formie gazowej dociera wszędzie tam, gdzie jest powietrze, czyli do każdej szczeliny i zakamarków, tam gdzie nie sięga ludzkie oko. Dotrze zarówno do sufitu, jak i do przewodów wentylacyjnych czy odpływów. Zabija zapachy, wirusy i grzyby. Ozon wykorzystywany jest do dezynfekcji każdego rodzaju pomieszczeń, od mieszkań po hotele, placówki zdrowia do lokali gastronomicznych czy wnętrz samochodów.

Kiedy skorzystać z ozonowania?

Usunięcie przykrych zapachów może być szczególnie trudne w przypadku starszych, nawet wiekowych budynków, jak kamienice. To samo dotyczy obiektów opuszczonych, a już zwłaszcza zaniedbanych. Podobny problem może występować również w nowych mieszkaniach, np. z powodu złej wentylacji, zwierząt lub zaniedbań sąsiadów. Ozonowanie może być więc idealnym rozwiązaniem, jeśli otrzymaliśmy w spadku starsze mieszkanie lub poprzedni właściciele mocno je zaniedbali.

Równie częstym powodem jest dezynfekcja wnętrza po szkodnikach (roztocza, gryzonie, owady), drobnoustrojach, jak i po zalaniu. Zalane mieszkanie może być z kolei przyczyną pojawienia się pleśni i grzyba zarówno na ścianach, jak i w powietrzu. Ozonowanie oczyści powietrze, meble, podłogi i ściany z bakterii, przywracając mieszkanie do pierwotnego stanu. Można także poddać ozonowaniu swój dom w ramach odkażania zapobiegawczego.

Zmagasz się z podobnymi problemami? Zgłoś się do nas!

Jak wygląda odkażanie ozonem?

Złe korzystanie z ozonu może się źle skończyć dla osób postronnych, dlatego ozonowanie musi być wykonywane przez doświadczoną firmę od dezynfekcji, jak nasza. Po usunięciu przyczyny nieprzyjemnego zapachu, pleśni i grzyba, prosimy klientów o opuszczenie mieszkania (zwierzęta i rośliny również). To samo dotyczy mebli i innych przedmiotów, np. obrazów. Odkażane pomieszczenie musi być szczelnie zamknięte, aby gaz nie mógł się ulotnić przez żadne zakamarki i szczeliny na zewnątrz. Do ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory, które wytwarzają ozon przy pomocy promieni UV i wyładowań atmosferycznych. To, ile będzie trwało, zależy od poziomu zanieczyszczenia i wielkości pomieszczenia.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Potraktowanie mieszkania gazem może na pierwszy rzut oka wydawać się problematyczne i niepokojące. Owszem, ozon w dużym stężeniu może być trujący i dla ludzi, i dla zwierząt, stąd mogą pojawić się obawy. Zatrucie może wywołać bóle głowy, kaszel, kichanie, a nawet zwolnienie akcji serca czy spadek ciśnienia. Jeśli jednak ozonowanie przeprowadzane jest przez doświadczonych fachowców jak my, prawdopodobieństwo zatrucia jest niemożliwe.

Nasz zespół jest zawsze przygotowany na bezpieczne ozonowanie. Każdy z naszych specjalistów zakłada maski ochronne z filtrem oraz kombinezony. Po skończeniu ozonowania wietrzymy mieszkanie w celu uzyskania odpowiedniego stężenia ozonu w powietrzu.

Zabezpiecz swój dom przed wirusami!

Zostało udowodnione, że ozonowanie jest skuteczną formą usuwania wirusów w powietrzu. Dlatego zachęca się do skorzystania z tego typu dezynfekcji przynajmniej raz w roku, aby oczyścić dom z ewentualnych bakterii. Zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Nie mieszkasz w Krakowie? Nie szkodzi! Dojeżdżamy do wielu pobliskich miejscowości! Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz właścicielami obiektów publicznych, handlowych czy magazynów. Zdaj się na profesjonalistów od ozonowania!

Jaki jest cel ozonowania?

Ozonowanie ma za zadanie zdezynfekować, usunąć alergeny wziewne i kontaktowe, a także deodoryzować (usunąć trwałe zapachy). Stosowany przez nas ozon skutecznie likwiduje zapachy, a nie je maskuje. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych urządzeń dezynfekcja ozonem pozwala trwale usunąć bakterie, wirusy, grzyby oraz przetrwalniki. Alergeny, które usuwa deakaryzacja ozonem to nie tylko powód alergii, ale też wywołują wiele trwałych zmian w organizmie człowieka. Grzyby to z kolei silna, toksyczna i trująca substancja.

Kiedy ozonowanie będzie skuteczne?

Ozonowanie to bardzo skuteczna metoda, która niszczy 99% drobnoustrojów. Wyróżnia się również szybkością, a gdy jest przeprowadzane we właściwy sposób – także bezpieczeństwem. Czas, jaki potrzeba na ozonowanie danego pomieszczenia wyliczany jest na podstawie jego kubatury i wydajności generatora. Ozonator wybierany do konkretnego zastosowania, zależy więc od specyfikacji technicznej urządzenia. Zwykle przeprowadzamy ozonowanie przez kilka godzin, jednak Klienci muszą pamiętać, że nawet po wyłączeniu generatora trzeba odczekać jeszcze około pół godziny, a następnie dobrze przewietrzyć pomieszczenie. Należy jednak pamiętać, że metoda ta działa bardzo dobrze doraźnie i zależy od źródła problemu. Jeśli więc Klient pragnie usunąć nieprzyjemny zapach po imprezie, wystarczy jeden zabieg. Gdy z kolei chce zaadaptować na cele mieszkalne zagrzybiony lokal, proces ten należy powtarzać kilka razy i łączyć go z osuszaniem wilgoci. Zawsze przed rozpoczęciem prac staramy się ustalić przyczynę nieprzyjemnych zapachów i staramy się je wyeliminować.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z możliwościami, jakie daje ozonowanie, które wykonujemy w firmie Suchy Dom. Kompleksowo dobieramy metodę ozonowania to zaistniałego problemu.

Napisz do nas!