DOKUMENTACJA DLA UBEZPIECZYCIELA

Szkody po zalaniu mieszkania w wyniku powodzi, niefrasobliwości sąsiada czy awarii sieci wodociągowej mogą być naprawdę spore. Za koszty napraw możesz ubiegać się zwrotu od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym wykupiłeś ochronę nieruchomości na wypadek podobnych zdarzeń losowych. Jednak do tego potrzebna Ci solidnie przygotowana dokumentacja. Opisy zniszczeń wraz z fotografiami dostarczą Ci nasi eksperci przed rozpoczęciem i po zakończeniu prac związanych z osuszaniem.

Zawilgocenie może pojawiać się w zbyt szczelnych budynkach, ale często jest efektem:

Powodzi i intensywnych dreszczów

Awarii rur

Zalania przez sąsiada

Przeciekającego dachu

Co zrobić po zalaniu mieszkania, domu?

Przede wszystkim działaj szybko, jak tylko zauważysz problem. Wezwij naszą ekipę, która zajmie się lokalizacją wycieku i wdroży najlepszą metodę osuszania. Pomożemy Ci w przygotowaniu kompletnej dokumentacji wraz z informacjami o:

Dalsze postępowanie zależy od procedur konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Ma ono obowiązek przeprowadzenia własnego dochodzenia w sprawie, a następnie wypłaty świadczenia w terminie do 30 dni od momentu zgłoszenia szkody.

Gwarantujemy:

Natychmiastową reakcję.

Wycenę prac przed ich wykonaniem.

Korzystanie z kilku skutecznych metod osuszania z wykorzystaniem wydajnych i ekonomicznych sprzętów.

Kompleksowe osuszanie budynków po pracach budowlanych, po zalaniach, usuwanie wilgoci powstałej w skutek awarii rur.

Usługi związane z osuszaniem po zalaniach świadczymy nie tylko dla osób prywatnych. Pracujemy też w biurach, sklepach, szybach windowych, w bibliotekach, archiwach oraz innych obiektach użyteczności publicznej.

Metody osuszania

Przy osuszaniu po zalaniu korzystamy ze sprawdzonych i skutecznych metod. Jedną z nich jest kondensacja, czyli emitowanie suchego powietrza, które wymusza stałą cyrkulację w pomieszczeniu. W ten sposób wilgotność zmniejsza się, nie jest tak groźna dla przedmiotów ani dla ludzi. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów osuszania sięgamy po nowoczesne techniki, a więc podczerwień i wentylatory. W dopiero powstających obiektach dbamy o suchość izolacji czy przegród za pomocą pomp ciśnieniowych. 

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem, który dopasowujemy do skali problemu i miejsca jego występowania. Powierzając nam osuszanie po zalaniu, możesz być pewien, że odzyskasz przyjemny mikroklimat w swoich wnętrzach w możliwe najkrótszym czasie.