LOKALIZACJA WYCIEKÓW

Zdarza się, że wilgoć w budynku pojawia się zupełnie „znikąd” i trudno ustalić jej pochodzenie. Lokalizacja wycieków to podstawa do rozpoczęcia osuszania oraz rozwiązania problemu nieszczelności – tak, aby nie wracał w przyszłości.

Zajmujemy się sprawdzaniem kondycji sieci wodociągowych, ciepłowniczych oraz kanalizacyjnych. Szybko i sprawnie ustalamy, w którym miejscu doszło do przecieku, a następnie skutecznie naprawiamy usterkę. Po jej usunięciu możemy przejść do osuszania ścian, posadzki, sufitów w zalanym lokalu.

Zawilgocenie może pojawiać się w zbyt szczelnych budynkach, ale często jest efektem:

Powodzi i intensywnych dreszczów

Awarii rur

Zalania przez sąsiada

Przeciekającego dachu

Jak działamy?

Lokalizacja wycieków nie byłaby możliwa bez zaawansowanego technologicznie sprzętu. Gdy zauważysz zaciek na ścianie lub podłodze, nie czekaj. Wezwij naszą ekipę, a my przeprowadzimy inspekcję w terenie, wykorzystując do tego kamery termowizyjne o wysokim stopniu wodoszczelności lub akustyczne sondy rurowe.

Działamy kompleksowo i profesjonalnie, dlatego jesteśmy pewni, że nasze próby szczelności oraz termowizja lokalna dostarczą rzetelnych informacji na temat miejsca i skali wycieku. Bezinwazyjne badania zapewniają czystość, bezpieczeństwo oraz brak ingerencji w strukturę budynku.

Tylko szybka lokalizacja wycieków pozwoli zlikwidować usterkę sieci wodociągowej, wodnej czy kanalizacyjnej, która doprowadziła do zalania. Tym samym zyskamy czas na ekspresową reakcję, czyli skuteczne osuszenie nim pojawi się pleśń, grzyb czy uszkodzenie mechaniczne konstrukcji.

Gwarantujemy:

Natychmiastową reakcję.

Wycenę prac przed ich wykonaniem.

Korzystanie z kilku skutecznych metod osuszania z wykorzystaniem wydajnych i ekonomicznych sprzętów.

Kompleksowe osuszanie budynków po pracach budowlanych, po zalaniach, usuwanie wilgoci powstałej w skutek awarii rur.

Usługi związane z osuszaniem po zalaniach świadczymy nie tylko dla osób prywatnych. Pracujemy też w biurach, sklepach, szybach windowych, w bibliotekach, archiwach oraz innych obiektach użyteczności publicznej.

Metody osuszania

Przy osuszaniu po zalaniu korzystamy ze sprawdzonych i skutecznych metod. Jedną z nich jest kondensacja, czyli emitowanie suchego powietrza, które wymusza stałą cyrkulację w pomieszczeniu. W ten sposób wilgotność zmniejsza się, nie jest tak groźna dla przedmiotów ani dla ludzi. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów osuszania sięgamy po nowoczesne techniki, a więc podczerwień i wentylatory. W dopiero powstających obiektach dbamy o suchość izolacji czy przegród za pomocą pomp ciśnieniowych. 

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem, który dopasowujemy do skali problemu i miejsca jego występowania. Powierzając nam osuszanie po zalaniu, możesz być pewien, że odzyskasz przyjemny mikroklimat w swoich wnętrzach w możliwe najkrótszym czasie.