ozonowanie COVID-19

Ozonowanie Kraków

team

Nieprzyjemne zapachy unoszące się w pomieszczeniach mogą mieć wiele źródeł. Często są efektem stęchlizny, która tworzy się pod wpływem wody i wilgoci. Dlatego, jeśli Twój dom został zalany przez powódź lub doszło w nim do powstania innego źródła zanieczyszczenia (obecność zwierząt, palaczy, zła wentylacja), powinien zostać poddany ozonowaniu.

Nasza firma realizuje ten proces na zlecenie osób prywatnych i firm, którym zależy na wykreowaniu przyjaznego mikroklimatu — niezbędnego w życiu oraz pracy. Korzystając z bezpiecznego środka biobójczego, jakim jest ozon, możemy przeprowadzić skuteczną dezynfekcję, w wyniku której zabijane są wirusy, zarodniki pleśni, grzyby, bakterie.

Nasze usługi oferujemy też firmom spożywczym, szkołom, aptekom, ośrodkom zdrowia i pozostałym, które są szczególnie podatne na obecność szkodliwych substancji w powietrzu.

Odzyskaj higieniczne środowisko, w którym będziesz czuł się dobrze i zdrowo. Działamy na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości!

Czym jest ozonowanie?

Ozon należy do jednych z najpotężniejszych utleniaczy na świecie, dlatego jest doskonałym środkiem w zwalczaniu bakterii i wirusów, jak również usuwaniu brzydkich zapachów. Wchodząc w reakcję z innymi cząsteczkami rozbija ich strukturę. Dzięki formie gazowej dociera wszędzie tam, gdzie jest powietrze, czyli do każdej szczeliny i zakamarków, tam gdzie nie sięga ludzkie oko. Dotrze zarówno do sufitu, jak i do przewodów wentylacyjnych czy odpływów. Zabija zapachy, wirusy i grzyby. Ozon wykorzystywany jest do dezynfekcji każdego rodzaju pomieszczeń, od mieszkań po hotele, placówki zdrowia do lokali gastronomicznych czy wnętrz samochodów.

Kiedy skorzystać z ozonowania?

Usunięcie przykrych zapachów może być szczególnie trudne w przypadku starszych, nawet wiekowych budynków, jak kamienice. To samo dotyczy obiektów opuszczonych, a już zwłaszcza zaniedbanych. Podobny problem może występować również w nowych mieszkaniach, np. z powodu złej wentylacji, zwierząt lub zaniedbań sąsiadów. Ozonowanie może być więc idealnym rozwiązaniem, jeśli otrzymaliśmy w spadku starsze mieszkanie lub poprzedni właściciele mocno je zaniedbali.

Równie częstym powodem jest dezynfekcja wnętrza po szkodnikach (roztocza, gryzonie, owady), drobnoustrojach, jak i po zalaniu. Zalane mieszkanie może być z kolei przyczyną pojawienia się pleśni i grzyba zarówno na ścianach, jak i w powietrzu. Ozonowanie oczyści powietrze, meble, podłogi i ściany z bakterii, przywracając mieszkanie do pierwotnego stanu. Można także poddać ozonowaniu swój dom w ramach odkażania zapobiegawczego.

Zmagasz się z podobnymi problemami? Zgłoś się do nas!

Jak wygląda odkażanie ozonem?

Złe korzystanie z ozonu może się źle skończyć dla osób postronnych, dlatego ozonowanie musi być wykonywane przez doświadczoną firmę od dezynfekcji, jak nasza. Po usunięciu przyczyny nieprzyjemnego zapachu, pleśni i grzyba, prosimy klientów o opuszczenie mieszkania (zwierzęta i rośliny również). To samo dotyczy mebli i innych przedmiotów, np. obrazów. Odkażane pomieszczenie musi być szczelnie zamknięte, aby gaz nie mógł się ulotnić przez żadne zakamarki i szczeliny na zewnątrz. Do ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory, które wytwarzają ozon przy pomocy promieni UV i wyładowań atmosferycznych. To, ile będzie trwało, zależy od poziomu zanieczyszczenia i wielkości pomieszczenia.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Potraktowanie mieszkania gazem może na pierwszy rzut oka wydawać się problematyczne i niepokojące. Owszem, ozon w dużym stężeniu może być trujący i dla ludzi, i dla zwierząt, stąd mogą pojawić się obawy. Zatrucie może wywołać bóle głowy, kaszel, kichanie, a nawet zwolnienie akcji serca czy spadek ciśnienia. Jeśli jednak ozonowanie przeprowadzane jest przez doświadczonych fachowców jak my, prawdopodobieństwo zatrucia jest niemożliwe.

Nasz zespół jest zawsze przygotowany na bezpieczne ozonowanie. Każdy z naszych specjalistów zakłada maski ochronne z filtrem oraz kombinezony. Po skończeniu ozonowania wietrzymy mieszkanie w celu uzyskania odpowiedniego stężenia ozonu w powietrzu.

Zabezpiecz swój dom przed wirusami!

Zostało udowodnione, że ozonowanie jest skuteczną formą usuwania wirusów w powietrzu. Dlatego zachęca się do skorzystania z tego typu dezynfekcji przynajmniej raz w roku, aby oczyścić dom z ewentualnych bakterii. Zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Nie mieszkasz w Krakowie? Nie szkodzi! Dojeżdżamy do wielu pobliskich miejscowości! Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz właścicielami obiektów publicznych, handlowych czy magazynów. Zdaj się na profesjonalistów od ozonowania!

Napisz do nas!