Wynajem osuszacza – o czym należy pamiętać?

wynajem osuszaczy kraków

Zbyt wysoka wilgotność powietrza to problem, z którego rozwiązaniem nie warto zwlekać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że istnieje ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów. Te z kolei mogą być przyczyną nie tylko złego samopoczucia, ale również problemów zdrowotnych domowników. Aby skutecznie pozbyć się wilgoci, przede wszystkim należy usunąć jej przyczynę (lub przyczyny). Kolejny krok to wynajem osuszaczy i wentylatorów. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem procesu usuwania nadmiaru wilgotności z pomieszczenia?

Wynajem osuszaczy – skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci

Korzystając z usług profesjonalnych firm zajmujących się wynajmowaniem sprzętu przeznaczonego do usuwania nadmiaru wilgoci w powietrzu, oprócz sprawnych narzędzi, można liczyć również na fachowe doradztwo. Dotyczo ono zarówno wyboru konkretnego modelu osuszacza, jak i określenia liczby urządzeń, które usuną nadmiar wilgoci w stosunkowo krótkim czasie. Jak przygotować się do osuszania? O czym należy pamiętać?

  • Przede wszystkim w osuszonym pomieszczeniu należy szczelnie zamknąć drzwi i okna. Dodatkowo, trzeba zabezpieczyć otwory wentylacyjne. Im szczelniejsze będzie pomieszczenie, tym efekty osuszania będą lepsze.
  • Firmy oferujące wynajem osuszaczy zalecają, aby temperatura w pomieszczeniu była wyższa niż 20℃. Z kolei wilgotność musi zawierać się w przedziale od 30 do 90%. Takie warunki gwarantują najefektywniejsze działanie osuszaczy.
  • Urządzenie należy ustawić dokładnie na środku pomieszczenia i podłączyć do domowej sieci elektrycznej. Pod żadnym pozorem nie można kłaść na nim jakichkolwiek przedmiotów, zasłaniać otworów i ustawiać blisko ścian lub mebli.
  • Aby dodatkowo zwiększyć efektywność osuszania, zaleca się wykorzystanie wentylatorów. Dzięki nim, cyrkulacja powietrza jest zdecydowanie większa.

Pomimo dużej wydajności, zarówno osuszacze, jak i wentylatory charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Ta cecha jest szczególnie ważna w przypadku, gdy cały proces usuwania wilgoci trwa np. 2 tygodnie.

Co jeszcze należy wiedzieć o osuszaczach?

Czas potrzebny na dokładne osuszenie pomieszczenia zależy od wielu czynników. Oczywiście najważniejszym z nich jest poziom zawilgocenia. W niektórych przypadkach wystarczy zaledwie kilka dni, w innych zaś osuszanie może potrwać nawet 3 tygodnie.

  • Choć urządzenia przeznaczone do usuwania nadmiaru wilgoci z pomieszczeń charakteryzują się prostą i intuicyjną obsługą, w razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z infolinią. Doświadczeni doradcy z pewnością odpowiedzą na wszelkie pytania.
  • Z osuszanego pomieszczenia trzeba usunąć wszystkie zbędne przedmioty. Nie mogą też znajdować się w nim zwierzęta i rośliny.
  • Firmy oferujące wynajem osuszaczy udostępniają wyłącznie w pełni sprawny sprzęt, bez jakichkolwiek wad. Z tego powodu nie należy obawiać się awarii.

Z racji stosunkowo dużych rozmiarów, zarówno osuszacze, jak i wentylatory są dostarczane pod wskazany adres przez firmę wynajmującą. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne. Nie każda osoba posiada odpowiednio duży pojazd, którym może bezpiecznie przewozić sprzęty tego typu. Wiele osób zastanawia się czy po usunięciu przyczyny zbyt wysokiej wilgotności powietrza, warunki w pomieszczeniu samoistnie wrócą do normy. Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jednak z pewnością będzie to długi proces, a ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów jest bardzo wysokie. Z tego powodu zdecydowanie skuteczniejszym i przede wszystkim bezpieczniejszym sposobem jest wynajem osuszaczy i wentylatorów.