Nadmiernej wilgotności w domu oraz wycieków nie można ignorować. Co jednak jest ich najczęstszą przyczyną oraz dlaczego się pojawiają? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji w tym zakresie.
Pęknięcie rury
Jedną z najczęstszych przyczyn jest pęknięcie rury. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku starych instalacji, zdecydowanie bardziej narażonych na rozszczelnienie. Może do tego prowadzić np. nadmierna wibracja, choćby wskutek wymiany grzejników, gdy dochodzi do przycinania rur w ścianie. Właśnie dlatego takie zadanie należy powierzyć fachowcom, którzy zachowają szczególną ostrożność podczas realizowania napraw. Do pęknięcia może dojść także w przypadku ogrzewania podłogowego. Przyczyną jest jednak zazwyczaj użycie niskiej jakości materiałów, czemu można zapobiec tylko podczas czynności montażowych.
Zużycie uszczelki
Uszczelki to niewielkie, ale bardzo istotne elementy gwarantujące sprawność całej instalacji. Niestety również one nie są wieczne i mogą doprowadzać do mniejszych lub większych wycieków. Pomóc w ich wykryciu może usługa taka jak lokalizacja wycieków, którą oferujemy również w naszej firmie. Pozwala ona na szybkie znalezienie źródła problemu i tym samym sprawne wdrożenie potrzebnych działań.
Awaria kotła albo armatury
Okazuje się, że powodem problemów nierzadko jest również armatura hydrauliczna, w tym np. pompa obiegowa oraz wymiennik. Zazwyczaj ma to miejsce po dłuższym czasie eksploatacji, wskutek zużywania się tego typu sprzętów. Generalnie jednak takie awarie są bardziej kosztowne, co także warto mieć na uwadze.
Wycieki w budynku to z wielu powodów niebezpieczna sytuacja, przede wszystkim dla zdrowia, powodują one bowiem powstawanie szkodliwej pleśni oraz grzybni. Jak jednak widać, powodów tego typu problemów może być naprawdę wiele. Dlatego niezależnie do przyczyn, w kwestii lokalizacji wycieków zdecydowanie warto zdać się na fachowców. Zadbają oni o to, aby podczas ich wykrywania doprowadzić do możliwie jak najmniejszych zniszczeń.