Osuszanie podposadzkowe Rzeszów

W chwili, gdy woda zaleje mieszkanie i duża jej ilość dostaje się pod betonową warstwę, dochodzi do zalania podposadzkowego. Bardzo często pod posadzką znajdują się instalacje wodno-kanalizacyjne lub ogrzewanie podłogowe, gdzie może dojść do awarii. Osuszanie podposadzkowe, które proponujemy jako firma Suchy Dom, pozwala precyzyjnie pozbyć się wilgoci szybko i bezproblemowo. Wbrew powszechnemu przekonaniu woda, która wyciekła na skutek awarii systemu ogrzewania centralnego czy zalania potrzebuje wiele czasu, aby samoczynnie odparować. Niestety proces ten jest obarczony wieloma negatywnymi skutkami. Woda, wyparowując powoduje m.in. wykwity, grzyby i pleśnie – nie tylko w pomieszczeniu, gdzie doszło do wycieku lub awarii. Woda w formie typowych zacieków może pojawić się także u sąsiadów lub na ścianie innych pomieszczeń. Zarodniki grzybów i pleśni stanowią z kolei duże niebezpieczeństwo dla dzieci i osób starszych.

Dlaczego warto przeprowadzić osuszanie podpsuszania podposadzkowego, które wykonujemy w firmie Suchy Dom na terenie Rzeszowasadzkowe?

Osuszanie podposadzkowe wykonujemy w sytuacji, gdy na 100% wiemy, że doszło do wycieku wody pod podłogę. Wcześniej zalecamy więc działania związane z lokalizacją miejsca wycieku. Następnie uświadamiamy Klientom, ile wody zalega pod posadzką. Wielu z nich mylnie uważa, że woda jakoś sama znajdzie drogę ujścia. Osuszanie podposadzkowe rozpoczynamy nawiercając w podłodze niezbędne otwory do odprowadzenia wody. Następnie podpinamy do nich specjalną maszynę odsysającą wilgoć i wodę. Po usunięciu stojącej wody, w otwory wdmuchiwane jest suche powietrze, które wypycha zalegającą pod posadzką wilgoć na zewnątrz. W pomieszczeniu rozstawiamy z kolei wynajęte osuszacze powietrza, które wyłapują i ściągają z powietrza wilgoć.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą osuszania podposadzkowego, które wykonujemy w firmie Suchy Dom na terenie Rzeszowa i okolicznych miejscowości.

Osuszanie podposadzkowe po zalaniu lub wycieku, bez względu na jego rozmiar odgrywa bardzo duże znaczenie, jeśli Klient chce doprowadzić wilgotną powierzchnię do stanu sprzed szkody. Celem naszych prac jest wyprowadzenie z zalanych powierzchni wody, która w skrajnych sytuacjach może nigdy nie zostać usunięta. Pozostawienie zalanej powierzchni bez osuszenia może być przyczyną rozprzestrzeniania się wody we wszystkich kierunkach, zwiększając obszar zalania. Pozostawienie wody pod posadzką samej sobie to także przyczyna niszczenia elementów konstrukcyjnych budynku czy rozwarstwienia się tynków oraz farb. Redukcja skutków zalania powinna nastąpić jak najszybciej, aby skutecznie zahamować ten proces.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą osuszania podposadzkowego, które oferujemy w firmie Suchy Dom.