Osuszanie ścian Rzeszów

Osuszanie ścian przeprowadzamy w różnych sytuacjach. Czasem Klienci zgłaszają się do nas po intensywnych opadach połączonych z nieszczelnym dachem, a czasem z problemami z hydroizolacją. Zdarza się i tak, że wilgoć występuje na etapie prac wykończeniowych, uniemożliwiając pomalowanie powierzchni czy położenie tapety. Poważne zalanie powoduje z kolei zawilgocenie zarówno podłóg, jak i ścian. Wykorzystując urządzenia pomiarowe, weryfikujemy poziom wilgotności i dostosowujemy odpowiednią technikę osuszania. Działamy bardzo szybko i skutecznie, żeby nie dopuścić do poważniejszych uszkodzeń elementów budowlanych oraz powiększenia się obszaru zalania.

W jaki sposób osuszamy ściany?

W firmie Suchy Dom wykonujemy osuszanie ścian, osuszanie warstw izolacji oraz elementów konstrukcyjnych. W tym celu stosujemy technikę kondensacyjną w bardzo krótkim czasie. Specjalistyczne urządzenia wychwytują wodę z powietrza i odprowadzają parę wodną poza budynek. Efektem jest obniżenie wilgotności powietrza, co z kolei daje możliwość odparowywania wody zawartej w murach budynku. Osuszacze kondensacyjne, które stosujemy, działają na zasadzie podobnej do klimatyzatora samochodowego. Wentylator zasysa powietrze z pomieszczenia, które następnie trafia na parownik. Element ten gwałtownie je ochładza, powodując kondensację pary wodnej i zamianę jej w ciecz. Taki kondensat zostaje zebrany przez zbiornik i odprowadzony pompą do kanalizacji.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą osuszania ścian w Rzeszowie i pobliskich miejscowościach. W firmie Suchy Dom gwarantujemy kompleksową pomoc w redukcji wilgoci.